Zoeken

NMa handhaaft boetes aan ex-directeuren

Auteur(s):
Publicatie:
Dijkstra Voermans Advocatuur & Notariaat
Datum:
21 mei 2010
 
Tell a friend RSS feed

Vind een medewerker

Naam:
Branche: Rechtsgebied:

NMa handhaaft boetes aan ex-directeuren


De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) heeft in juli vorig jaar boetes opgelegd aan twee ex-directeuren van een onderneming wegens hun weigering mee te werken aan een in 2007 gestart onderzoek van de NMa. De boete bedraagt EUR 150.000,- per persoon.

De NMa heeft bij de twee voormalig directeuren, die in 2006 de onderneming verlieten, inlichtingen gevorderd in het kader van een onderzoek naar mogelijke overtredingen van de Mededingingswet door die onderneming. Op basis van de Algemene wet bestuursrecht is iedereen verplicht mee te werken aan een dergelijk onderzoek. Beide ex-directeuren hebben, door herhaaldelijk geen antwoord te geven op vragen van de NMa, die inlichtingen niet verstrekt. Daarmee hebben zij hun wettelijke medewerkingsplicht geschonden, op grond waarvan de NMa hun nu een boete oplegt.

De NMa houdt bij het opleggen van de boete rekening met de financiële positie van betrokkenen. Omdat beide ex-directeuren echter hebben geweigerd inzicht te geven in hun financiële positie, heeft de NMa die positie via een schatting vastgesteld waarbij hun voormalige functie in aanmerking is genomen. Op basis hiervan en gelet op de ernst van de overtreding heeft de NMa de boete vastgesteld op EUR 150.000,-.

De ex-directeuren hebben bezwaar gemaakt tegen deze boetes, maar zonder (veel) resultaat. De NMa heeft de boete van één persoon deze week verlaagd van EUR 100.000 naar EUR 90.000. Bij het opleggen van de boete in november 2009 heeft de NMa rekening gehouden met de financiële positie van die persoon. In de bezwaarprocedure heeft betrokkene nadere informatie omtrent zijn financiële positie aan de NMa verstrekt. Die informatie geeft aanleiding tot verlaging van de boete. De aan de andere persoon opgelegde boete van EUR 150.000 is gehandhaafd.

De maximale boete die de NMa kan opleggen wegens het schenden van de plicht tot medewerking aan een onderzoek bedraagt EUR 450.000,-.

Voor vragen hierover of over het mededingingsrecht in het algemeen kun je contact opnemen met Marco Balhuizen, mededingingsrechtspecialist van Dijkstra Voermans Advocatuur & Notariaat. Marco is bereikbaar op telefoonnummer 030 – 28 50 341 of per e-mail: marco.balhuizen@dvan.nl .